Kožešiny slouží k zahřátí i dekoraci již od dávného pravěku. Nemusí zdobit jen váš zimní kabát, ale uplatníte ji kdekoliv v bytě. Ideální období pro oživení interiéru chlupatou dekorací je podzim a především zima. Prostoru propůjčí velmi atraktivní vzhled, a to v jakékoliv formě. Rozmazlujte a zahřívejte se kožešinami přes dlouhé mrazivé měsíce až do jara. Snadno se kombinuje s jakýmkoliv materiálem, ať už máte doma převážně doplňky ze dřeva, kovu nebo třeba keramiky. Na trhu existuje spousta barevných kombinací, od přírodního zvířecího zbarvení až po pastelové a křiklavé barvy.
Zahřeje na dotek i na pohled
Nejpříjemnější pocit zažijete s kožešinovou předložkou u postele, když při vstávání došlápnete na hřejivou srst, namísto studené podlahy. Mezi oblíbené doplňky patří také přehoz přes pohovku nebo křeslo. Neméně krásnou a pohodlnou ozdobou jsou chlupaté polštáře a deky. Hebká kožešina je také vhodná jako podložka na sezení. Záleží pouze na vaší fantazii, kam huňaté doplňky umístíte.
Pravé versus umělé
Připisované léčivé účinky pravé zvířecí kožešiny jsou známé a z toho důvodu tyto výrobky lidé velmi vyhledávají. Dokáže zmírnit bolesti při revmatu a uzdravit nachlazené ledviny.
Vegetariáni, vegani a ochránci zvířat se zase nadchnou pro umělé kožešiny, které jsou vzhledově i na dotek nerozeznatelné od té pravé. Navíc jsou většinou hypoalergenní a při jejich nákupu ušetříte až tisíce korun.
Jak se o kožešinu starat?
Aby byly chlupy na pravé kožešině stále krásné, občas je pročešte kartáčem a nechte provětrat na vzduchu. Na čištění použijte pouze speciální šampon – nikdy neperte v pračce. Pokud dojde ke znečištění, směsí lihu a soli vyčistěte skvrnu, nechte uschnout a poté vyčešte kartáčem.
Péče o umělé kožešiny je o něco jednodušší. S klidem je můžete prát v pracích prostředcích na jemné prádlo, ale jen při maximální teplotě 30°C. Nedoporučuje se však sušit je v sušičkách.
Jakmile si domů vpustíte čarovný styl kožešin, který váš interiér zároveň prohřeje, už nebudete chtít jinou zimní dekoraci.