Udržovat vlasy krásné a zdravé nemusí být takový problém. Mnoho mužů na ženách fascinují právě udržované vlasy. Nejen proto, bychom jim měli věnovat dostatečnou pozornost. Nejde jen o péči vlasů samotných, ale také o vlasovou pokožku. V pokožce jsou obsaženy vlasové cibulky, které porost na naší hlavě ovlivňují.
Do vzhledu vlasového porostu se promítá i náš celkový zdravotní stav. Proto dbáme nejen na výběr pečujících prostředků, ale na dostatek živin, které jsouk růstu zapotřebí.
Mezi důležité živiny patří křemík, selen a zinek. Vlasy si mnohé ženy, možná nevědomky, poškozují samy. Časté je mechanické poškození, kdy používáme nevhodné kartáče. Mezi takové patří ty, které mají ostré hroty. Vlasy se třepí a ztenčují. Ani nevhodná kosmetika ke zdravému vzhledů nepřidá. Zkusme využít darů přírody a používat šampony a kondicionéry z bylinek. Mnoho žen má vlasy suché, lámavé a poškozené od častého chemického barvení. Pro ozdravení tohoto typu vlasů se hodí oplach z fenyklu, lopuchu nebo slézu lesního. Všechny tyto bylinky vlasy posilují, podporují růst a vrací zdravý vzhled. Nálev k oplachu si připravíte jednoduchým způsobem. Hrst byliny zalijete dvě stě padesáti mililitry vody a necháte patnáct minut povařit. Po scezení můžete vlažným nálevem vlasy opláchnout. Pro mastné vlasy se naopak hodí odvar z rozmarýnu nebo pýru plazivého.
Tyto léčivky zklidní pokožku a zamezí tvorbě nadměrného mazu. Výluh z ořešáku královského vyzkoušejte na tmavé vlasy. Ženy se světlými vlasy, ať se tomuto oplachu vyhnou. Vlasy by mohly získat nahnědlou barvu. Bylinky můžete použít při řešení konkrétního problému. Třeba vypadávání vlasů, které může být zapříčiněno stresem nebo hormonální nerovnováhou. V takovém případě vyzkoušejte kúru z oleje lopuchu. Vlasy potřete olejem, zabalte do neprodyšné čepice a ručníku. Nechte působit alespoň půl hodiny.