Ve směsích ořechů vyniknou – para ořechy jsou velmi chutné, mohli bychom se jimi doslova ládovat, ale to by byla chyba. Obsahují totiž obrovské množství selenu a ten musíme přijímat pouze v omezeném množství a lze se s ním i předávkovat. Můžeme si je sice dopřát každý den, ale ideální a bezpečná dávka je pouze jeden nebo dva kusy denně. Jejich výhodou je ovšem velikost, patří mezi ořechy k těm největším, a tak nebudeme mít pocit, že bychom o jejich báječnou chuť přišli.
Para ořechy vynikají hlavně v kombinaci s jinými druhy oříšků či semínek, můžeme je mít připravené v misce s vlašáky, kešu, makadamovými a lískovými ořechy, které doplníme strouhaným kokosem, sušenými meruňkami, anebo ovocem sušeným lyofilizací (mrazem). Budeme tak mít k dispozici misku plnou živin a energie pro běžné fungování v průběhu pracovního dne i volného víkendu.
Mohou je jíst i děti – ovšem pozor na alergie, vždy je vhodné sníst zpočátku jen malý kousek, kvůli případné alergické reakci (pokud je konzumujeme příležitostně). Alergie se týkají hlavně ořechů vlašských, pekanových, arašídů a právě para ořechů. Ořechy jsou ovšem (s výjimkou alergiků) vhodné pro každého vzhledem k jejich vysokému obsahu výživných látek a prvků, je totiž známo, že mohou v jistých případech zastoupit i jiné potraviny, např. obiloviny a luštěniny. Jsou rozhodně mnohem lepší volbou, než průmyslově vyráběné pochutiny.
Pravidelná konzumace různých druhů semínek a oříšků přispívá k normálnímu metabolizmu, ke správnému trávení (obsahují i vlákninu), k potlačení negativního vlivu stresu a depresí, ke zlepšení fyzické kondice a k rychlejší regeneraci tkání. Po delší době se to může projevit i zlepšením kvality pleti, vyhlazením vrásek, hustějšími vlasy bez šedin a nelámavými nehty. Platí zde zkrátka přímá úměra – čím více přirozených potravinových zdrojů bez průmyslové úpravy, kam právem patří i ořechy, tím kvalitnější a delší život.