Kupuje si v dnešní době, kdy si během pár sekund stáhnete písničku za drobný obnos, nebo dokonce bezplatně brázdíte Spotify, někdo ještě cédéčka?
Stále existují obchody, které nabízí cédéčka, alba, plakáty a pro sběratele dokonce i desky. Ale kdo v nich nakupuje? Snad nějací opravdu věrní fanoušci, některá alba totiž stojí i kolem 800 Kč. Přehrajete je navíc jen v rádiu, nebo některých počítačích, v nových televizích si o cédéčkách můžete nechat jen zdát a prodejci vám vnutí jeden nebo dva flash disky. Nejčastěji poslouchám cédéčka v autě, jsem totiž líná nahrát si na flash disk své oblíbené písničky a rádio nestojí za nic.
CD jsou prý pro dinosaury. Komu se chce chodit přes půlku města do krámku, kde navíc nenajdete to, co si přejete. Je tisíckrát jednoduší stáhnout si do mobilu Spotify a naklikat si všechny oblíbené písničky, takhle jich můžete mít i 1000. Originální verze, obrázek alba a sluchátka v uších. Jenže Spotify má taky jednu obrovskou nevýhodu, nelze je poslouchat bez připojení k internetu, pokud si tedy nezaplatíte plnou verzi. Chvíli si užíváte svou oblíbenou písničku a zpíváte si a za chvíli vám málem prasknou uši, když na vás vyskočí zelený mimozemšťan s dalším varováním před Vánoci. Reklam je na Spotify víc než písniček.
Není lepší si koupit cédéčka? Můžete je vzít do ruky, potěžkat a ano, písničky z cédéček lze nahrát do telefonu. A nebudete za žádného dinosaura. Hudební interpreti vám věnují k cédéčku i hezký obal a máte celé album. Některé se dokonce prodávají i s plakáty navíc a různými hloupostmi, které však potěší. Co takové trsátka? V budoucnu asi všechny obchody s hudbou strhnou a Spotify nebo něco podobného bude vládnout světu.
Ale co, radši si zajdu na koncert. Kde si cédéčka můžete zakoupit také, dokonce i s podpisy a věnováním. A žádné obchody ani nejsou zapotřebí. Radši budu za dinosaura než vylekaná k smrti reklamou.
Jdu si koupit cédéčko.