Jak všichni víme, dělají prý politici rozhodnutí, která jsou pro naše blaho. A rozhodují tak i tehdy, když se nám to nelíbí, ba dokonce i tehdy, když nám to blaho nakonec udělá dost možná i hodně nedobře.
Všichni jistě znáte aspoň nějaké příklady, kdy tomu tak bylo. A je tomu tak vlastně i v těchto dnech. Kdy se například europoslanci rozhodli, že nás lidi budou ochraňovat v oblasti ekologie. A kvůli tomu, že se má snižovat naše uhlíková stopa, tedy že se má snižovat vypouštění těch takzvaných skleníkových plynů, bylo před pár dny učiněno skutečně zásadní rozhodnutí. Od roku 2035 se má podle nich prostě v Evropské unii zakázat prodej nových aut se spalovacími motory. Protože tato vozidla produkují značné množství výfukových plynů, které nám škodí a se kterými se tedy má skoncovat.
Od daného roku by se prostě měly z obchodů vytratit tradiční vozy, které dnes tak dobře známe. Jistě, nemají zmizet z našich cest docela, protože obchod s ojetinami by měl mít možnost pokračovat, ale kdo by chtěl nové auto, měl by se spokojit už jedině s elektromobilem.
Jistě, je to docela dobrá myšlenka. Nikdo nechce dýchat výfukové plyny, jakkoliv jich nová auta produkují méně než ta, co jsme znali z dřívějších let, nikdo nechce klimatické změny. Ovšem oni politici, co tak rozhodli, zřejmě na něco zapomněli.
‚Zapomněli‘ třeba na to, že se stávají i nehody nebo že bývají na silnicích zácpy. A co se stane, když uvízne elektromobil někde na dálnici v koloně? Bude tam stát, než mu dojde elektřina v baterii, a pak už se sotva někdy rozjede. Čím by si ho jeho majitel někde na takovém odlehlém místě dobil? Zásuvky tam nejsou, kilometry prodlužovací šňůry žádné auto neuveze. A kdyby si každý elektromobilista vozil s sebou naftový agregát, mine se blahý politický záměr účinkem.
A když někdo v elektromobilu uvízne někde na cestě v zimě? Pak prostě bude mít hodně teplého oblečení nebo zmrzne. Protože jak dlouho si asi dokáže topit elektřinou z baterie svého vozu?