Textilie – dnes a denně se s tímto o druhem zapínání setkáváme u oděvů, jako jsou bundy, kalhoty, spodní prádlo a pyžama a zdravotnické pomůcky, největší objem využití zaujímá u sportovního oblečení a outdoorových modelů včetně spacích pytlů a stanových konstrukcí.
Batohy, tašky a kabelky – mnohem efektivnější je jak pro výrobce, tak i pro spotřebitele, zapínat tašku nebo batoh suchým zipem, než se mordovat s knoflíky nebo druky. Ty se navíc snadno protrhnou nebo odlomí, kdežto nylonový proužek se málokdy oddělí.
Další předměty – dětem umožňuje bezpečné hraní, jistě dobře znáte plastové míčky, které se přichytí na terč, namísto aby měly děti v rukách nebezpečné šipky s ocelovým hrotem. Zvláště ty nejmenší se mohou nebezpečně zranit, především v oblasti obličeje a oka.
Kosmický materiál – stále nenahraditelný prvek pro vesmírné stanice, kosmické lodě a družice. Materiál pracuje spolehlivě i ve stavu beztíže, největší předností je v tomto případě rychlé, bezpečné a snadné upnutí jakýchkoli předmětů.
Smykové tření – odolnost vůči smykovému tření jednotlivých plošek je skutečně obdivuhodná. O tom se můžete přesvědčit sami, jak velkou sílu byste museli vyvinout, abyste rozepnuli ne shora, ale zboku současně tři pláty vedle sebe. Některé z nich totiž unesou zátěž tisíce kilogramů.
Jediná nevýhoda – tento vynález má snad jedinou nevýhodu. Vlastně dvě. Tou první je naprosté zapovězení jako taktická pomůcka vybavení zásahových jednotek a vojenských specialistů, kde úspěšnost zásahu stojí a padá na rychlosti, přesnosti a především tichosti. Typický zvuk zapínání a rozepínání by je okamžitě prozradil. A ta druhá? Možná, že lidé zapomenou, jak se zavazují tkaničky. Údajně to dnes již nesvede každé třetí dítě v první třídě.